Jaki materac wybrać.

Podpowiadamy który materac wybrać
Idealny materac

Idealny materac

Dlaczego wybór odpowiedniego jest taki ważny?

Wybór idealnego materaca to nic strasznego, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by cieszyć się zdrowym i spokojnym snem.

Najważniejsza jest twoja wygoda, dopasuj materac, na którym będziesz się czuć po prostu komfortowo. Jeśli prowadzisz siedzący tryb pracy lub masz problemy z kręgosłupem zastanów się nad materacem ortopedycznym lub rehabilitacyjnym.
Pamiętaj, że w łóżku spędzamy średnio 1/3 swojego życia i to właśnie przez sen nasz organizm się regeneruje i nabiera sił na następny dzień, dlatego warto się troszeczkę zastanowić, zanim wybierzemy pierwszy lepszy materac.

Pamiętaj, że dobry materac przede wszystkim dba o odpowiednią pozycję naszego ciała podczas snu.
Wyróżniamy materace 3,5 i 7-strefowe podpierające głowę, szyję i barki, następnie lędźwie, biodra, uda, łydki i stopy.

Najpopularniejsze rodzaje materaców to materace piankowe i lateksowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety.
Piankowe są najczęściej wybieraną opcją, nowoczesna pianka charakteryzuje się wyjątkową plastycznością i gęstością oraz świetnie oddycha, co przekłada się na odpowiednią higienę snu.
Lateksowe zaś oprócz lateksu zawierają naturalne mleczko kauczukowe, dzięki czemu uzyskujemy doskonałą sprężystość, jednocześnie zyskując dużą odporność na odkształcenia. Ten rodzaj materacy jest świetnym wyborem dla alergików, ponieważ zapewnia wyjątkowe właściwości antyalergiczne i antybakteryjne.
Ponadto popularne również są materace sprężynowe, które nie stoją w miejscu i również są coraz doskonalsze, dzięki zastosowaniu nowych technologii w produkcji. Sprężyny kieszonkowe są praktycznie niewyczuwalnie i wygodne.

Zwróć uwagę na twardość materaca. 
Idealnie dobrany powinien sprawiać, że leżąc na boku twój kręgosłup, jest w linii prostej, w przeciwnym razie najprawdopodobniej twój materac jest za twardy lub za miękki.

Pomóc może ci ta prosta tabela:
H1 materace miękkie, dla osób o wadze do 60 kg i dzieci
H2 materace średnio miękkie, dla osób o wadze 50-80 kg
H3 materace średnio twarde, dla osób o wadze 80-100 kg
H4 materace twarde, dla osób o wadze powyżej 100 kg

Pamiętaj, że nie każdy materac nadaje się do leżenia na podłodze! Większość została stworzona, by leżeć na specjalnej ramie łóżka, która zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co chroni cię przed rozwojem szkodliwych bakterii i drobnoustrojów.

Polecamy materace z serii ZDROWIE+ dostępne na naszej stronie TUTAJ

Pliki cookies na www.sleep.pl

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu serwis internetowy www.sleep.pl może być maksymalnie bezpieczny i wygodny.