Poradniki

Jak dobrać odpowiedni materac?

Jak dobrać odpowiedni materac?

Praktyczne wskazówki

PODPOWIADAMY JAKIMI KRYTERIAMI POWINNO SIĘ KIEROWAĆ, ABY DOPASOWAĆ MATERAC DO WŁASNYCH POTRZEB.

1.ZAPOZNANIE SIĘ Z TYPAMI WYPEŁNIEŃ MATERACA

Materace sprężynowe (typu Bonell) – Przystępne cenowo, należą do materacy twardych i wytrzymałych, ich wadą jest niska sprężystość punktowa – połączenie sprężyn sprawia, że pod wpływem nacisku ugina się większa powierzchnia materaca. W przypadku użytkowania przez pary, odczuwany będzie każdy ruch partnera, co może mieć negatywny wpływ na ciągłość snu. W odróżnieniu do materacy kieszeniowych nie zapewniają optymalnego podparcia dla całego ciała, wskutek czego mogą wystąpić dolegliwości bólowe kręgosłupa. Ze względu na ich budowę nie nadają się do stelaży regulowanych. Zdarza się również, że materace bonellowe mogą skrzypić.

Materace kieszeniowe – W odróżnieniu od swojego poprzednika...

Czytaj więcej

Jak rozpoznać źle dobrany materac?

Sprawdź zalecenia ekspertów

CO MOŻE WSKAZYWAĆ NA ŹLE DOBRANY MATERAC

Niezależnie od tego czy został dobrany materac zbyt miękki lub zbyt twardy, skutki będą prowadziły do podobnych dolegliwości jak, złe samopoczucie, problemy ze snem, czy ból pleców. W przypadku zbyt twardych materacy dochodzi do napięcia mięśni, gdyż zbyt twarde podłoże sprawia, że wszystkie mięśnie pozostają aktywne, nie pozwalając im odpocząć podczas snu. Pojawiają się problemy z krążeniem, spowodowane nieustannym naciskiem na naczynia krwionośne, wskutek czego mogą drętwieć kończyny. Z kolei użytkowanie zbyt miękkiego materaca może skutkować zapadaniem się ciała w jego powierzchnię, co uniemożliwi kręgosłupowi jak i mięśniom pozostanie w prawidłowym ułożeniu, zaburzając ich regenerację podczas snu. Zmiana pozycji wiąże się z bardzo dużym wysiłkiem dla ciała i mięśni.
 

JAK ROZPOZNAĆ, ŻE MATERAC JEST ŹLE DOBRANY?

Określenie stopnia twardości materaca jest kwestią...

Czytaj więcej
Jak rozpoznać źle dobrany materac?

Pliki cookies na www.sleep.pl

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu serwis internetowy www.sleep.pl może być maksymalnie bezpieczny i wygodny.